Terapia fokusovanou rázovou vlnou


Fokusovaná rázová vlna je unikátne, neinvazívne riešenie bolesti muskuloskeletálnej sústavy.  Na rozdiel od klasickej radiálnej rázovej vlny je zbiehavá, čo znamená, že sústredí všetku svoju emitovanú energiu do oblasti veľkosti približne 2 cm kubické. Všetka jej energia tak pôsobí na jednom malom mieste v hĺbke tela, nepoškodzuje okolité tkanivá a tým pádom je viac účinná a menej bolestivá ako klasická Radiálna rázová vlna. Hyperémia (prekrvenie) je jedným zo základných účinkov terapie. Hypertonické (napäté) svaly a ich väzivovitá štruktúra sú lepšie zásobované energiou. Navyše dochádza k zmierneniu patologických interakcií medzi aktínom a myozínom. To vedie k redukcii svalové napätia a edému, ktoré je pre pacienta často bolestivé. Technológia rázovej vlny rozpúšťa vápenaté fibroblasty a spúšťa následnú biochemickú dekalcifikáciu primárnych ostrohovitých výrastkov a sekundárnych symptómov artrózy. Terapia fokusovanou rázovou vlnou je účinná najmä pri bolestiach ramena, achillovej šľachy, oblasti slabín, podkolennej šľachy, pri ťažkostiach s tenisovým a golfovým lakťom, skokanským kolenom (bolesti pod jabĺčkom), pätovou ostrohou a plantárnou fascitídou. Syndróm prednej hrany tíbie (bolesti predkolenia), syndróm karpálneho tunela a artrózy kĺbov sú takisto indikované na liečbu.
Hench M., Seppel G .: Vyhodnotenie terapeutického účinku extrakorporálnej rázovej vlny pri chronickej plantárnej fasciitíde.

Liečba pomocou FOKUSOVANEJ RÁZOVEJ VLNY poskytla vynikajúce výsledky v hodnotení pomocou vizuálnej analógovej stupnice a tiež skóre Roles a Maudsley v porovnaní s placebom. Zníženie bolesti v prvých niekoľkých krokoch ráno bolo takmer 64% pri trojmesačnom sledovaní.